השמיניה נגד "פנאי פלוס "

סדרת "השמיניה " היא כיום על פי כל הדיווחים הדבר הלוהט ביותר בטלוויזיה לפחות בקבוצת הגיל של הילדים שהם אולי הצופים האדוקים ביותר במסך הקטן. היא גם מהווה בסיס למגוון עצום של מוצרים נלווים .
יש לי עניין מיוחד בסדרה הזאת גם משום שאני הייתי הראשון שכתב עליה וחזה את הצלחתה הענקית שהייתה בניגוד לכל הציפיות .
לכאורה יש בכך משום סיפוק שגיבורי סדרה חבורת נערים ונערות מחוננים שאמורים לייצג את האינטלקט זוכים להצלחה גדולה כל כך .
אבל מסע הפרסום של הסדרה כנראה מיועד לאנשים בעלי רמת אינטליגנציה נמוכה בהרבה.אחרת אי אפשר להסביר את הראיון הגדול של סמדר שילוני עם כוכבי הסדרה ב"פנאי פלוס " שכל כולו מיועד לחקירה של שתי וערב לגבי חייהם הרומנטיים ( המשעממים כצפוי ) ובו לא נאמרת אפילו מילה אחת על פרקי הסדרה ועל תפקידיהם שהם אחרי הכל מקור העניין בהם .

השחקנים המסכנים ממלמלים משהו בתשובה ולגבי כמה מהם זה די ברור שהסוכנים שלהם כפו עליהם בלחץ פיזי לא מתון להשתתף בראיון הקבוצתי המפגר, הם עושים רושם ברור  מאוד שהם שאלו את עצמם תוך כדי מה הם  בכלל עושים שם .

למען האמת קשה לחשוב על דרך טובה יותר מלהרוס את התדמית האינטלינגטית של חברי "השמיניה" ולהציגם כעוד כמה ישראלים ממוצעים בהחלט ,ואולי זאת הייתה המטרה.

 הראיון הישיג אפילו הרבה מעבר לכך : אחת מחברות השמיניה  עדי הימלבלוי מתגלה כמטופשת במיוחד לגבי מישהי שאמורה לגלם תפקיד של בחורה אינטליגנטית והתחילה במהלך הראיון ל"ללכלך" על חבר אחר בקבוצה על כך שהוא "חנון " ושיש בו משהו לא היגייני.השותפה לראיון שירה וילנסקי העירה בתגובה שתמיד מגיעים לשלב שבו עדי מדברת שטויות מה שמראה שאין יחסי אחווה גדולים בקבוצה.
ומסתבר שגם העורכים של "פנאי פלוס " מסכימים מאחר שברשימת העורכת העוסקת בכתבה מדובר על "כוכבית דוגמנית –שחקנית רקדנית חוצפנית ". שמרשה לעצמה להתנהל כמו שכוכבים בסדר גודל פי אני לא ידועת כמה ממך לא מרשים לעצמך "בחוצפה ולצרוח על אנשי הצוות שהיגיעו לכבודך ולהפגין זלזול בעבודה הקשה מאוד שלנו ושל החברים שלך לסדרה … מעבר לכל השיט הזה שעברנו איתך , לא נעלם מעיננו ,שדווקא להבדיל ממך ,מדובר בחבורה מוכשרת של אנשים שבאמת ישארו איתנו עוד הרבה מאוד שנים .אנחנו כבר מצפים בקוצר רוח לשער הבא שלנו איתכם .איתך לא ,תודה ".
כמעט בוודאות המדובר בעדי הימלבלוי שלאורך השנים בראיונות איתה אינה מתגלה כאדם חכם במיוחד בניגוד מוחלט לדמות שאותה היא מגלמת.

 אבל  אם כבר נותנים רמזים עבים כמו פיל כאלה אז למה כבר  לא לנקוב בשמה ? למי שפוגע בצורה כזאת בתקשורת שבנתה אותו ובחבריו לעבודה לא מגיעה שום חסינות .
מצער שוב לגלות עד כמה השחקנים במציאות שונים מהדמויות שאותם הם מגלמים ולא לטובה. אבל זה חלק מהתסכול של הקהל לאורך כל הזמנים לגלות שגיבוריהם האהובים רחוקים מאוד מלהיות הדמויות המושלמות שאותם הם מגלמים על המסך , ובמציאות האפורה הם עלולים להתגלות כנחותים אפילו בהשוואה לצופים.

השמיניה בפנאי פלוס

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רוני  ביום אוקטובר 25, 2006 בשעה 2:31 pm

  שהביץ' היא דווקא לימור אטיאס.
  אף פעם לא ראיתי השמיניה, אבל אני לא מבינה מאיפה צמחה אצלך (דווקא אתה, אלי?) הציפייה שמקבוצת *השחקנים* תבוא בשורה כלשהי. כמובן שצריך להתייחס דווקא ליוצרים. הנה, כאן:
  http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=chamizer
  (זה הבלוג של גיורא חמיצר, יוצר הסדרה)

 • אחת  ביום אוקטובר 25, 2006 בשעה 4:56 pm

  ראשית, הבחורה "המגעילה" שעשתה חיים קשים להפקה של פנאי פלוס ולחבריה היא לימור אטיאס ולא הימלבלוי. דבר שני, שקשה לי לבטא אותו בדיוק, הוא ענייני עריכה של מגזין. בחורה צעירה שהוכתרה ככוכבת מגיעה לראיון עיתונאי על סף היסטריה לא פעם. ההיסטריה הזאת עלולה לגרום לה לאבד פילטרים ולומר דברים שבימים כתיקונם אולי לא הייתה אומרת. מעטים האנשים שקראו ראיון שנערך איתם ולא הרגישו כמו הדבילים הגדולים ביותר עלי אדמות. הימלבלוי היא בחורה צעירה שאולי לא תפצח את האטום בשעות הפנאי, אבל ראויה להתייחסות מעט יותר סלחנית כלפיה וקצת יותר מפקפקת כלפי העיתון. תביא בחשבון, הרי, שבמערכת לא מעוניינים לשמוע את דברי החוכמה שאולי היו לה להגיד אלא בעיקר את מה שנכנס בסופו של דבר: הלכלוכים הקטנים, המעידות, האמירות הפחות חכמות, ויכול להיות שאלה היו רק קמצוץ מן השיחה שניהלה עם הכתבת. אולי.

 • אלון  ביום אוקטובר 25, 2006 בשעה 11:12 pm

  "הייתי הראשון…וחזה את הצלחתה הענקית שהייתה בניגוד לכל הציפיות . "
  נו באמת. הסדרה הזו תוכננה להיות להיט ענק. ההשקעה האדירה בסדרה עצמה, פרסומות בטלוויזיה ועוד. בתקופת עלייתה לאוויר לא יכולת למצוא תחנת אוטובוס בלי פוסטר של אחד מכוכבי "השמיניה". שלא לדבר על הליהוק של שמונה יפיופים שכל אחד מהם נראה כאילו ירד מפס הייצור של מנחי ערוץ הילדים.
  אם הסדרה היתה נכשלת, והיית חוזה את זה, אז היה לך משהו להתברך בו. אבל לחזות את ההצלחה?!
  זה הרבה פחות מרשים מלחזות שהשמש תזרח מחר.

 • מספר 666  ביום אוקטובר 25, 2006 בשעה 11:35 pm

  כל סדרה מתוכננת להיות הצלחה של רייטינג לא כל סדרה משיגה את ההצלחה הזאת
  רובן המוחלט לא משיגים את זה וללא קשר לכמות הפרסום שהם זוכים .
  לאף אחד אין את נוסחת הקסם להשיג את ההצלחה הגדולה ברייטינג ועוד פחות מכך את הנוסחה להיהפך לכמעט תופעה תרבותית .
  אכן היה פירסום מסויים לשמיניה מההתחלה במודעות בעיתונים ותחנות אוטובוס ,אבל לא אלה הדברים שגורמים להיהפך לסדרה ללהיט ענק.
  דיווחים מפה לאוזן מצופים לחברים שלהם הם אלו שנותנים את ההצלחה הראשונית האמיתית
  אבל מסופקני אם מישהו ציפה שהיא תיהפך להצלחה הגדולה שהיא נהפכה לה. הם קיוו זה נכון אבל הם לא ידעו .
  אני שמעתי על השמינייה מעורכת התסריטים שלה כמה שבועות לאחר שהחלה להיות מוקרנת , ומבחינת שאר עולם התקשורת זאת הייהת עוד סדרת ילדים שאינה ראויה כלל להתיחסות מעבר לכמה שורות .
  הכתבה שלי בגלובס ואחר כך ברשת עד כמה שידוע לי שינתה את המצב הזה.

 • מספר 666  ביום אוקטובר 25, 2006 בשעה 11:44 pm

  קל לקבוע איזה סדרה עומדת להצליח יש לי הצעה בשבילך :
  השבוע יצאה חוברת של מגזין רייטינג שבה יש פרביו לכמות ענקית של סדרות טלוויזיה מקוריות חדשות שעומדות להיוןת מוקרנות השנה .
  למה שלא תעבור על הפרביואים ותקבע איזה מהן עומדת להיות הצלחה ואיזו עומדת להיות כישלון ?
  על פי הטענה שלך אין דבר קל מזה.

 • נעמה  ביום אוקטובר 26, 2006 בשעה 12:22 am

  רק רציתי להגיד שהדברים שאמרת ביום שישי על אבידן (בגלריה) היו מרתקים. אני מאוד נהנית לשמוע אותך גם ברדיו.
  תודה

 • סמדר שילוני  ביום נובמבר 9, 2006 בשעה 11:31 pm

  שחקנים הם אנשים שאומרים מילים שכתבו אנשים אחרים, ומה שמעניין בהם את הציבור שצורך את "פנאי פלוס", מתוקף המיקום שלהם בהירארכיה התעשייתית, הוא החיים האישיים שלהם. זה הקח והתן שמתנהל בין המגזין – הסלבז והקוראים, וראיון אישי מהסוג הזה הוא לא המקום לדבר על הסדרה עצמה והייחוד שלה (בטח לא בעונה השלישית, כשכל החומרים האלה נטחנו כבר חזור וטחון). את הדברים האלה תוכל לקרוא בראיונות עם היוצרים. העובדה שכתבה עיתונאית לא עונה על הצרכים שלך, עוד לא הופך אותה למיותרת או 'מפגרת' כהגדרתך.

 • מספר 666  ביום נובמבר 10, 2006 בשעה 12:49 am

  את מתכוונת לחיי האהבה שעל פי טענתך זה כל מה שמעניין את הקהל ,שלכם לפחות.
  את לא חושבת שגם זה נטחן עד דק לגבי כל שחקן באשר הוא ?
  למה לא לנסות לשאול אותם שאלות לגבי דיעותיהם בנושאים שונים שאיך שהוא קשורים לסדרה ? נניח לגבי התכנים שבהם צופים ילדים ,הכיוונים שלדעתם הסדרה צריכה ללכת בהם והדמויות שלהן צריכות ללכת בהן ? שאלות מעין אלו שאף אחד לא טרח לשאול אותם עד כה.
  למה לא תנסי לתת קרדיט לקוראי המגזין שלך וגם לשחקנים ולנסות לשאול אותם שאלות אינטליגנטייות יותר ?

 • יעך  ביום אוגוסט 28, 2008 בשעה 9:11 pm

  חולה על השמיניה ועל – עדי הימלבלוי,דון לני גבאי,ולימור אטיאס!!!!!!!!!!!

 • תהל ליברמן  ביום ינואר 4, 2012 בשעה 2:59 pm

  עדי הימבלוי מהממת ואתם סתם מלכלכים כאילו שאתם יותר טובים

טרקבאקים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d בלוגרים אהבו את זה: