המועמדים שלי לנשיאות ארה"ב בבחירות 2016

Al-Gore-450x313

אני קורא עכשיו בעניין רב את ספרו המצויין של סגן הנשיא לשעבר והמועמד לנשיאות לשעבר של ארה"ב אל גור        The future :six drivers of global change.שבו הוא מתאר עובדות שונות לגבי ההווה המידי והעתיד שכל אחד מאיתנו כדאי שידע אותם.

זהו הספר האחרון שקניתי ברשת סטימצקי ומאחר שהם הפסיקו להזמין ספרים חדשים באנגלית מי יודע מתי אקנה אצלם שוב. אגב הקריאה חשבתי לאור משבר המנהיגות המתגלה בארה "ב ,מי מבין כל המועמדים הקודמים לנשיאות ארה"ב שהם עדיין פעילים בזירה הציבורית בארה"ב הייתי רוצה שירוצו מחדש ואולי יצליחו לשפר שם את המצב.

נכון לעכשיו יוני 2014 יש שני "אולי מועמדים " בולטים ( שעדיין לא הכריזו רשמית על מועמדותם למירוץ לנשיאות בעת כתיבת שורות אלו ) : עבור המפלגה הדמוקרטית הילארי קלינטון אישתו של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ושרת החוץ לשעבר..

עבור המפלגה הרפובליקנית ג'ב בוש לשעבר מושל פלורידה בנו השני של בוש האב נשיא ארה"ב לשעבר ואחיו של ג'ורג' בוש הבן גם הוא נשיא ארה"ב לשעבר. דהיינו עוד נשיא אפשרי משושלת בוש.

מיהם המועמדים שהיו לנשיאות בארה"ב בעבר ומן הראוי שירוצו שוב ? הבחירה היא של אזרחי ארה"ב אבל נשיא ארה"ב הוא עדיין הדבר הקרוב ביותר לנשיא העולם אז יש בכך עניין גם אזרחי ישראל כמוני.

הנה כמה מועמדים שלי  האם הם יהיו מנהיגים טובים ואף גדולים ? איני יודע .אולי כן אולי לא .אפשר לקוות שכן . לכל הפחות יש להם רעיונות טובים  ומחשבה מתוחכמת לגבי העולם ובעיותיו  .אבל כפי שתראו עם כמה מהם יש בעיה :הם כבר זקנים. הנשיא הזקן ביותר בתולדות ארה"ב רונלד  ריגן היגיע לנשיאות בגיל 70 ושוב בגיל 74.

כמה מהמועמדים כאן עברו את גיל השבעים .

אבל מצד שני יש לקחת בחשבון את תוחלת החיים העולה כיום  ואת העובדה שבן שמונים כיום יכול להיות מקביל לבן שישים לפני מאה שנה. עם זאת נראה שבשלב הזה בן שמונים כנשיא ארה"ב זה יותר מידי . אולי זה ישתנה בעתיד.

גארי הרט

Gary hart.jpg 

הסנטור המועמד שנפל  בבחירות המוקדמות של 1988 בגלל רומן שניהל  מחוץ לנישואין.

אבל היום ברור שהוא נשאר אדם מוכשר ופעיל ביותר הוא פירסם ספרי עיון רבים וגם כמה יצירות מעניינות של ספרות יפה. אך  הרט יהיה בן 80 ב-2016 וכך ככל הנראה זקן מידי לנשיאות ארה"ב .עם זאת כפי שסטפן קינג עשה פעם באחד מספריו בסדרת "המגדל האפל" לא ניתן אלא לתמוה איך הייתה נראית ארה"ב שגרי הרט נבחר לנשיאה. אני חושד : מקום טוב יותר.

הבלוג של גארי הרט

גארי הרט בויקיפדיה

 

 

ביל גייטס

יהיה בן 61 ב-2016

המייסד והמנהל של חברת מייקרוסופט ופילנטרופ בינלאומי שמקדיש חלק גדול מזמנו לפעולות צדקה בינלאומיות. . אדם שהוכיח שהוא יכול לנהל בהצלחה לפחות חברה גדולה( ואת זה אובמה לא הוכיח מעולם) והוא נכון ל-2013 האדם העשיר ביותר בעולם.

וזה אומר שתיאורטית לפחות הוא יכול להיות גם נשיא סביר בהחלט.

ביל גייטס בויקיפדיה

 

אל גור

 

יהיה בן 68 ב2016-

אל גור לשעבר סגן הנשיא של ביל קלינטון כשל במירוץ לנשיאות מול ג'ורג' בוש הבן אבל בניגוד לבוש הבן שלמעשה פרש מהחיים הציבוריים , יש לו עוד הרבה מה לאמר ולהציע.הוא פירסם ספרים וסרט מרשימים על תחזיות לעתיד העולם והזהרות מפני השינויים האקלימיים המאיימים עלינו והלוואי שירוץ שוב כמועמד.

אל גור בויקיפדיה

 

רודולף ג'וליאני

תמונה מוגדלת ופרטים נוספים

יהיה בן 72 ב-2016

רודולף ג'וליאני ראש עיירית ניו יורק לשעבר. שהתבלט במלחמתו בפשע המאורגן ובהתמודדות עם המתקפה על ניו יורק בספטמבר 2001. ידוע לי היטב שלג'וליאני כמו לכל המועמדים האחרים שהיזכרתי יש מגוון בעיות אישיות שפגעו בנסיונות הקודמים שלו להגיע לנשיאות.אבל בגדול איני רואה כל סיבה מדוע שלא יהיה מנהיג טוב וחזק של ארה"ב בתקופה של משברים עולמיים שדורשים מנהיג בעל רצון חזק ועיקש שיודע היטב את שלפניו

ג'וליאני בויקיפדיה

 

 

 ניוט גינגריץ

לשעבר יושב ראש המפלגה הרפובליקנית בקונגרס

יהיה בן 73 ב-2016

ניוט גינגריץ' שכשל בבחירות המוקדמות למועמד לנשיאות של המפלגה הרפובליקנית מול רומני בבחירות האחרונות לשעבר  הוא בין השאר סופר  של ספרות  מדע בדיוני שחיבר היסטוריה חלופית של מילחמת העולם השניה שבה הנאצים הביסו את הבריטים וארה"ב היא המעצמה היחידה שממשיכה להילחם כנגדם.

עם כל בעיותיו האישיות של גינגריץ' יש לו מקום כמנהיג חזק ובעל רעיונות מעניינים באמת בעולם החדש והשונה מאוד שאנו נמצאים בו.

גינגריץ 'בויקיפדיה

 

הילארי קלינטון.

 Hillary Clinton Re Uses Former Secretary of States Book Title

לשעבר אשת נשיא ארה"ב ושרת החוץ של ארה"ב

 

תהיה בת 69 ב2016.

אני מחבב את הילארי קלינטון ופעם כתבתי עליה מאמר גדול בעיתון "גלובס" בשם "הילארי קלינטון לנשיאות " .אבל הסיבה שאני כבר לא משוכנע שהיא מתאימה להיות נשיאה היום היא בגלל שהיא לא הרשימה כלל כשרת חוץ ואני מניח שאיש לא יכול לזכור משבר חשוב אחד שהצליחה לפתור.אז אם היא לא הרשימה כשרת חוץ למה שתרשים כנשיאה? אבל הנה הרשימה שכתבתי עליה פעם כשהייתה אשת הנשיא ,אבל אין זה ברור שאני עומד מאחוריה גם היום כשלכאורה יש לה אפשרות ריאלית להיות נשיאה.

הילארי קלינטון לנשיאות

עוד מועמד שלי הוא טד טרנר מייסד הסי אן אן ואחת  הדמויות המשפיעות ביותר בעולם התקשורת של המאה העשרים . הבעיה  ב-2016 הוא יהיה בן 78.

אלה המועמדים שלי כרגע  לנשיאות ארה"ב .אם יצוצו בראשי מועמדים נוספים אכתוב עליהם בעתיד . הזמן הזה שבו מתכוננים מועמדים שונים מטעם עצמם ומטעם אחרים לנשיאות ארה"ב הוא הזמן לכתוב ולנסות להשפיע בנושא.

וראו גם :

אלי אשד על נשיאים שחורים בבית הלבן

אלי אשד על הנשיא ג'ון קנדי

אלי אשד על הנשיא ריצ'רד ניקסון

אלי אשד על הנשיא ברק אובמה

 

Great Seal of the USA - click to see state seals

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • orihippo  ביום יוני 29, 2014 בשעה 4:52 am

  משעשע אבל לא מתאים למציאות. אל גור מואושם בלקיחת שוחד. הוא מכר תחנת טלויזיה קטנה בכמעט חצי מלירד דולר לקטר שהתכוונה להקים את אל גאזירה. הוא לא יעבור מסך. קלינטון מחכה לראות מה יהיו תוצאות הבחירות לסנט למרות שזו ההזדמנות האחרונה שלה כנראה והיא לא תחמיץ אותה. אבל עם קונגרס רפובליקני נשיא דמוקרטי לא יוכל לעשות הרבה וזה יהיה בפני עצמו סיפור שישנה את העתיד בצורה דרמטית בתקופה דרמטית. כמעט אפשר לומר שבוש יוביל את העולם לעתיד אחד והקלינטון לעתיד שונה ו100 השנים הבאות יוכתבו בבחירות 2016
  ביל גיטס חכם מכדי לרצות להיות נשיא. מאכזב שאין ממש מועומדים טריים. אולי שרשרת של משפחת פול עם רנד פול או כריס קריסטי. אני מציע שניקח מחשב נתכנת אותו לאופי של רונלד ריגן ונריץ אותו כמועמד עצמאי

 • מספר 666  ביום אפריל 15, 2015 בשעה 1:45 am

  הילארי קלינטון הודיעה על מועמדותה לנשיאות ארה"ב.היא מועמדת כבר פעם שנייה לאחר שכשלה בבחירות על ראשות המפלגה הדמוקרטית כנגד ברק אובמה ב-2008.
  כרגע נראה ישש לה סיכויים טובים הפעם לזכות במינוי המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית.האם יש לה סיכוי לזכות בבחירות לנשיאות עצמן ? את זה נשאר לראות.
  עם זאת כדאי לצטט כאן קטע שלי ממאמר על נבואת 2015 של נוסטרדמוס שבו סקרתי ספר פרו של מומחה ידוע לנבואות נוסטרדאמוס , פיטר לורי, "נוסטרדאמוס האלף ומעבר לו הנבואות עד לשנת 2016", שיצא לאור בתרגומה של טובה קורנפלד בהוצאת אור עם בשנת 1995.שמפרש את הנבואות של האסטרולוג המפורסם מהמאה ה16 לגבי השנים 2015-2016:
  http://www.yekum.org/2014/09/%D7%A0%D7%91%D7%95%D7%90%D7%AA-2015-%D7%A9%D7%9C-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%A1/

  2016: נשיאה?

  מי יהיה הנשיא שיתמודד עם מתקפות הטרור האלו לאחר אובמה?

  לורי חזה שבשנים 1996-2012 ארה"ב תהיה שרויה בתקופה רגועה "יחסית" החל מ-1998. מדובר בנבואה שמשתמעת למיליון פנים שונות ואי אפשר להסיק ממנה ולא כלום. לאמיתו של דבר היא לא התממשה, אם ניקח בחשבון את הפיגוע בספטמבר 2001.

  בכריכה האחורית של ספרו נכתב:

  2016 – שערוריות גדולות בקרב השלטון בארה"ב.

  אבל אין פירוט באיזה שערוריות מדובר. ואולי המדובר בתרגום לא טוב של שטרנפלד למילה "מהפכים".

  ב-2016 יהיו לפי לורי בפרשנותו לנוסטרדמוס, שינויים דרמטיים בארה"ב הקשורים לנשיאות. בבחירות אלו, יתקיים, לפי לורי, איזשהו שינוי יסודי ומהפכני קיצוני.באותו זמן, לדבריו, אוראנוס במזל טלה יהיה נתון בזווית ישרה לשמש של ארה"ב במזל סרטן. המעבר של אוראנוס משקף לדעתו תקופה של שינוי גדול במונחים של תפקיד הנשים.

  ב-2016 כמובן יהיו בחירות לנשיאות בארה"ב, אבל מה יכול להיחשב שינוי דרמטי עד כדי מהפך בבחירות אלו? במיוחד לאחר שנשיא שחור שלט בארה"ב במשך שמונה שנים?

  רק דבר אחד: מועמדות של אישה לנשיאות, וכמובן בחירה של אישה לנשיאות ארה"ב.

  לורי חוזה משהו מעין זה. הוא כותב שאוראנוס מגיע לחיבור עם הירח המולד של אמריקה בדלי, דבר המבשר תפקיד גדול יותר לנשים בנפש הלאומית. על פי סימן זה קובע לורי: "נוכל לצפות לכך שנראה אישה נשיאה או מועמדת לנשיאות במהלך הבחירות של שנת 2004" (לורי עמ' 122).

  אבל הוא שגה בחיזוי. במהלך בחירות 2004 האמיתיות, התמודדו ג'ורג' בוש הבן וג'ון קרי, היום שר החוץ של ארה"ב, וכלום מכל זה לא אירע. לשניהם היו מועמדים גברים כסגני נשיא.

  אבל ייתכן שלורי שגה רק במציאת התאריך המדוייק וצדק בדברים אחרים, וכוונתו הייתה ל-2016. וכאן התחזית הזאת היא דווקא סבירה.

  שרת החוץ לשעבר של ארה"ב ואשתו של נשיא קודם של ארה"ב, הילארי קלינטון, תרוץ ככל הנראה לבחירות כמועמדת לנשיאות. האם היא תזכה? האם היא תתמודד עם טרור איסלאמי שיחריף לא רק במזרח התיכון אלא גם בלבה של אירופה?

  את זה, מן הסתם, נישאר לראות."

 • מספר 666  ביום ספטמבר 9, 2016 בשעה 3:04 pm

  בסופו של דבר מבין כל המועמדים שהיצעתי ברשימה למעלה המועמדים הרציניים הם הילארי קלינטון שהזכרתי ודונאלד טראמפ שאותו לא היזכרתי (כי איני חושב שיהיה נשיא טוב.למען האמת איני חושב שגם הילארי תהיה נשיאה מרשימה אבל זה מה יש. ,

 • מספר 666  ביום נובמבר 10, 2016 בשעה 8:49 pm

  עידכון לאחר תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר 2016. כפי שהקוראים כבר יודעים בבחירות התמודדה הילארי קלינטון שמוזכרת ברשימה זאת ( וחזיתי את התמודדותה על הנשיאות במאמר עוד לפני 12 שנה ) וניצח בהם המליונר דונאלד טראמפ שאינו מוזכר ברשימה זאת…
  שני אנשים שמוזכרים ברשימה זאת ניוט גינגריץ' ורודולף ג'וליאני עומדים ככל הנראה למלא תפקידים מרכזיים בממשל טראמפ
  כשאני מסתכל ברשימה הזאת היום יש בה שתי דמויות נוספות שייתכן שהיו מצליחים טוב יותר מהילארי כמועמדים מטעם המפלגה הדמוקרטית כנגד טראמפ .
  אחד מהם הוא סגן הנשיא לשעבר של קלינטון אל גור.
  בדיעבד אפשר לטעון שאולי עדיף היה שלא הילארי קלינטון תייצג את הדמוקרטים אלא מישהו כמו גור.אבל למען האמת ,אינני בטוח כעת שגם אל גור או מועמד דמוקרטי אחר היה מתגבר על טראמפ שחשף והשתמש בשסעים עמוקים מאוד בחברה האמריקנית.
  השני הוא המליארדר ביל גייטס.
  הילארי כנראה שקלה ברצינות לרוץ עם גייטס כסגן נשיא אבל זה לא התממש אולי כי לא רצה.
  עכשיו האם ביל גייטס יכול היה להביס את טראמפ ? לא בטוח כי נראה שחלק מהעניין זה אישיות של איש בימה שלא ברור כלל שלגייטס יש אותה.
  אבל מצד שני יכול להיות שגייטס כיזם ואיש חזון יכול להביס את טראמפ בבחירות הבאות.
  בבחירות הבאות דמויות שמוזכרות ברשימה זאת כמו גרי הרט וטד טרנר וככל הנראה גם הילארי קלינטון לא יהיו רלבנטיות .
  אבל אל גור ועוד יותר ביל גייטס עדיין יכולים להיות רלבנטיים אם ירוצו בבחירות 2020.

  • orihippo  ביום נובמבר 11, 2016 בשעה 3:08 am

   2016 – שערוריות גדולות בקרב השלטון בארה"ב.
   אבל אין פירוט באיזה שערוריות מדובר. ואולי המדובר בתרגום לא טוב של שטרנפלד למילה "מהפכים".
   ב-2016 יהיו לפי לורי בפרשנותו לנוסטרדמוס, שינויים דרמטיים בארה"ב הקשורים לנשיאות.

   ובכן מסתבר לורי ונוסטראדמוס דייקו יותר מהפרשנים של תקופת המחשב.

   צדקת כשדברת על גינגריץ' וג'וליאני. חבל שגינגריץ' לא יהיה מזכיר המדינה, בשל גיל, הוא טוב מאד ליהודים. וקיבלנו נשיא בגיל המבוגר אי פעם, גם זה עלה בתחזיות שלך.

   הסקנדלים של גארי הארט מתגמדים כיום לעומת עלילות ביל קלינטון וטראמפ,

   מהנה מאד כשאתה כותב תחזיות, אולי תתמקד קצת בספרות מדע בדיוני שקשורה לעתידות ומכונות זמן? איזו כתבה טובה על מכונות זמן בסיפרות היתה מחזירה אותנו לזמנים הטובים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: